Formula 1/ Surprizë në “pole position” të Çmimit të Madh të Arabisë Saudite, zhgënjimi mban emrin e…Hemilton

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 26, 2022 | 20:42


Formula 1/ Surprizë në “pole position” të Çmimit të Madh të Arabisë Saudite, zhgënjimi mban emrin e…Hemilton

Kanë përfunduar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Arabisë Saudite ku piloti i skuadrës së Red Bull, Serxhio Perez është renditur në vendin e parë, dhe do të jetë ai që do ta nisi garën e ditës së nesërme.

perez

Piloti që ka zhgënjyer më shumë në këto prova ka qenë Luis Hemilton, i cili është renditur i 16-ti, një pozicion ky aspak i favorshëm për pritshmëritë e skuadrës Mercedes.

Vendi i 2-të dhe i 3-të për 2 pilotët Ferrari, Leklerk dhe Sainz të ndjekur nga kampioni në fuqi Verstapen në vendin e 4-të.

Renditja e plotë:

12123

PANORAMASPORT.AL