Formula 1/ Mercedezi prezanton makinën e sezonit të ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 2, 2021 | 13:38


Formula 1/ Mercedezi prezanton makinën e sezonit të ri

Mercedezi ka prezantuar në rrjetet sociale makinën e re B12 që do të garojë në vitin 2021. Ngjyra e makinës është vendosur e zezë, kjo në mbështetje të njerëzve me ngjyrë nën siglën e famshme “Black lives matter”.

Mercedes2

Gjithashtu nuk mund të mungonte logoja AMG e cila është e vendosur në pjesën e parme të makinës. Makina do të testohet më datë 12 mars në Bahrein.

Mercedes

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/