FORMULA 1/ Fillim i mbarë për Ferrarin, Lëklerk kryeson në provat zyrtare të Bahreinit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 19, 2022 | 18:20


FORMULA 1/ Fillim i mbarë për Ferrarin, Lëklerk kryeson në provat zyrtare të Bahreinit

Sezoni i ri i Formula 1 ka filluar mbarë për Ferrarin, me Lëklerk që arriti në “pole position” dhe me Karlos Sainz që u rendit në vendin e tretë.

ferrari-leklerk

Lëklerk arriti që të marrë një “pole position” spektakolar përballë Vershtapen, me vetëm 0.12 sekonda diferencë.

Ndërkohë, Mercedez zhgënjeu në këto prova, me Luis Hemilton që u rendit në vendin e 5-të dhe Xhorxh Rasëll në vendin e 9-të.

Cap1234

PANORAMASPORT.AL