Formacioni më i mirë i Serisë A, Interi dhe Atalanta… “zhgënjehen”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 3, 2020 | 19:29


Formacioni më i mirë i Serisë A, Interi dhe Atalanta… “zhgënjehen”

Inter dhe Atalanta kanë vetëm nga një lojtar në formacionin më të mirë të sezonit 2019-2020 të Serisë A sipas “Optas”. Çiro Imobile është në majën e sulmit, i mbështetur nga treshja Kristiano Ronaldo, Papu Gomez dhe Paolo Dibala.

seria a

Me Sheznin në portë, Kuadradon në mbrojtje, Juventusi ka 4 lojtarë në formacionin më të mirë. Inter përfaqësohet vetëm më De Vrij në mbrojtje edhe pse përfundoi i dyti. Lacio përveç Imobiles ka edhe Açerbin në mbrojtje dhe Luis Alberton në mesfushë.

Formacioni më i mirë kompletohet me Teo Hernandezin e Milanit në mbrojtje dhe Fabian Ruizin e Napolit në mesfushë.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com