Formacioni i mundshëm/ Ndryshime të detyruara, Dinamo vjen me katër mungesa përballë Vllaznisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 2, 2023 | 11:00

Formacioni i mundshëm/ Ndryshime të detyruara, Dinamo vjen me katër mungesa përballë Vllaznisë

Dinamo do të ketë sot më shumë mungesa se në ndeshjet e tjera. Janë 4 lojtarët që nuk do të jenë në dispozicion të trajnerit Di Biaxho për arsye dëmtimi dhe kartonësh.

DINAMO

Kapiteni Rustem Hoxha mbetet jashtë edhe këtë herë, edhe është stërvitur me skuadrën. E njëjta gjë do të ndodhë edhe me mesfushorin Fatjon Andoni.

Behiratçe u ndëshkua me karton të kuq në Laç, kurse Prodani plotësoi numrin 4 të kartonëve të verdhë, duke shtuar mungesat te blutë. Stafi teknik është i detyruar të bëjë ndryshime në formacion në krahasim me ndeshjen me Laçin.

Në vend të Behiratçes pritet të luajë nga minuta e parë Samake, ndërsa në vend të Prodanit, që luajti në mesfushë, mund të aktivizohet Vila ose Bardhi.

548574

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"