Formacionet zyrtare/ Gatuzo i beson Kutrones, Spaleti kundërpërgjigjet me tredhëmbëshin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 4, 2018 | 17:40

Formacionet zyrtare/ Gatuzo i beson Kutrones, Spaleti kundërpërgjigjet me tredhëmbëshin

Sot do të luhet derbi i Madoninës mes Milanit dhe Interit.  Sfida do të fillojë në orën 18:30.

DZ8wg46W0AYLMWn

Ky takim është i vlefshëm për javën e 27-të, që ishte java që u shty pas vdekjes tragjike të ish-kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori.

Dy trajnerët, Gatuzo dhe Spaleti, kanë publikuar edhe formacionet zyrtare përpara fillimit të takimit.

DZ8xoGSWsAAcVT2

Formacionet zyrtare:

MILAN – Donaruma, Kalabria, Bonuci, Romanjoli, Rodrgiez. Montolivo, Kesi, Bonavenura, Suso, Clahanoglu, Kutrone. Trajner: Xhenaro Gatuzo

INTER – Handanoviç, Kanselo, Miranda, Skriniar, Dambrosio, Brozovic, Galiardini, Kandreva, Rafinja, Perisic, Ikardi. Trajner: Luciano Spaleti

 

www.minuta90.com