Formacionet zyrtare Francë-Holandë/ Deshamps luan si ndaj Gjermanisë, Holanda me tre mbrojtësa

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 9, 2018 | 19:51

Formacionet zyrtare Francë-Holandë/ Deshamps luan si ndaj Gjermanisë, Holanda me tre mbrojtësa

Franca dhe Holanda do të përballen ditën e sotme në “Stade de France” në orën 20:45 në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve për grupin A. Skuadra e Francës vjen më favorite në këtë ndeshje, megjithëse vjen nga një barazim me skuadrën e Gjermanisë.

francaaa

Ndërsa Holanda në këtë ndeshje nuk do të ketë më në dispozicion Uesli Shnajder i cili i dha lamtumirën skuadrës. Ndërkohë më poshtë ndiqni edhe formacionet zyrtare të të dyja ekipeve.

Formacionet:

Franca: Areola, Pavard, Varan, Umtiti, Pogba, Grizman, Zhirud, Mbape, Kante, Matuidi, Lukas. Trajner: Didier Deshamps.

Holanda: Silese, Tete, De Ligt, Van Dijk, Blind, Proper, De Jong, Vajnaldjum, Promes, Depai, Babel. Trajner: Ronald Koeman.
gmho;hu

www.minuta90.com