Formacionet zyrtare Angli-Spanjë/ Debuton Luis Enrike, Spanja zbret me “fantazi” në fushë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 8, 2018 | 20:11

Formacionet zyrtare Angli-Spanjë/ Debuton Luis Enrike, Spanja zbret me “fantazi” në fushë

Spanja do të përballet me Anglinë në “shtëpinë” e këtyre të fundit në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve. Skuadra e drejtuar nga Luis Enrike do të ketë një test të vështirë përballë “tre luanëve” të cilët arritën të shkonin deri në gjysmëfinalen e Botërorit të zhvilluar në Rusi.

spanja

Ndeshja do të luhet në orën 20:45 në stadiumi gjigand të “Wembley-t” dhe më poshtë mund të ndiqni formacionet zyrtare të të dyaj skuadrave.

Formacionet:

Anglia: Pikford, gomez, Stons, Meguajër, Tripie, Henderson, Ali, Lingard, Sho, Rashford, Kejn. Trajner: Garet Sauthgejt.

Spanja: De Gea, Karvahal, Naço, ramos, Alonso, Alkantara, Buskets, Saul, Isko, Aspas, Rodrigo. Trajner: Luis Enrike.

kdhfhgdfgdf

www.minuta90.com