Flamurtari, Veliu, “Lojtari i Vitit 2014”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 5, 2015 | 10:52

Flamurtari, Veliu, “Lojtari i Vitit 2014”

Veliu-vesh-kepucet-e-sportit-ne-TurqiFranc Veliu është shpallur “Lojtari i Vitit 2014” në Vlorë, në një sondazh që është mbyllur më 31 dhjetor dhe kanë votuar tifozët e Flamurtarit. Veliu u rendit i pari me 42% të votave, ndërsa pas tij Bruno Telushi dhe Ardit Shehaj. Ndërkohë, në një postim në “Facebook”, Veliu u ka kërkuar ndjesë tifozëve në lidhje me ecurinë negative të ekipit gjatë vitit të kaluar. “Uroj që ky vit i ri të na gjejë të bashkuar, të aftë dhe plot uri për ta çuar në krye emrin e madh të Flamurtarit. Na falni për zhgënjimet dhe besoni tek e ardhmja”, shkruante mbrojtësi vlonjat, i cili mendohet se do të rikthehet si kapiten

www.minuta90.com