Flamurtari pa 2 titullarë në Korçë, Danilo Alvesh mban shiritin e kapitenit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 4, 2018 | 12:33

Flamurtari pa 2 titullarë në Korçë, Danilo Alvesh mban shiritin e kapitenit

Flamurtari do të ketë sot dy mungesa të rëndësishme në ndeshjen përballë Skënderbeut. Kapiteni Tomislav Bushiç nuk do të jetë i gatshëm për shkak të dëmtimit që pësoi në sfidën e fundit për kampionat ndaj Kukësit. Edhe pse stafi mjekësor u mundua të rikuperonte në kohë kroatin, ishte e pamundur që ai të luante ndaj Skënderbeut.

Skenderbeu-Flamurtari

Në këto kushte, sot shiritin e kapitenit pritet që ta mbajë braziliani Danilo Alvesh, i cili do të vendoset në majën e sulmit. Mungesë tjetër është edhe Viktor Xhufo, që vazhdon të jetë i dëmtuar.

Flamurtari

Dje paradite ekipi u ka dhënë fund përgatitjeve për ndeshjen dhe është nisur drejt Korçës për t’u grumbulluar. Pritet që një grup ultrasish të udhëtojnë për të mbështetur ekipin kuqezi në këtë transfertë.

www.minuta90.com