Fituan ndaj Tërbunit, flet Mërgjyshi: Fitore që s’u vendos në dyshim

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 24, 2021 | 13:42


Fituan ndaj Tërbunit, flet Mërgjyshi: Fitore që s’u vendos në dyshim

Artan Mërgjyshi u kënaqet pikëve përballë Tërbunit, që sipas tij, nuk u vendos kurrë në diskutim. E kishte llogaritur më të vështirë këtë 90- minutësh dhe kjo për shkak të distancës me kundërshtarin në renditje dhe mbi të gjitha ecurisë që ato kanë pasur, por ndryshe rezultoi. Gjatë deklaratës së dhënë direkt pas ndeshjes për gazetën, numri një i pankinës dibrane tha:

MERGJYSHI

“Jam i kënaqur. Luajtëm ndaj një kundërshtari të vështirë, që ndodhej tri pikë poshtë nesh. Megjithatë, ne nuk e vumë aspak në dyshim fitoren, ndonëse shpërdoruam mjaft raste gjatë pjesës së parë.

Në të dytën arritëm të shënonim dy gola dhe blinduam vendin e tretë në klasifikim”.

PANORAMASPORT.AL