Fituan ndaj Partizanit pas afro 6 vitesh, Tirana e masakruar pas derbit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 14, 2019 | 11:12

FB Kategoria Superiore Kryesore, Superiore LAJMI KRYESOR Të fundit Tirana

Fituan ndaj Partizanit pas afro 6 vitesh, Tirana e masakruar pas derbit

Tirana fiton, por del e masakruar pas derbit. Veç Edon Hasanit që lëvizte me fiksuese në këmbë dhe që do të mungojë deri në fund të 2019-ës së bashku me Dungën, në sfidën me Flamurtarin do të ketë disa mungesa të tjera.79418236_2447461582176616_5372346669536903168_o

Kështu, do të mungojnë edhe tre lojtarë të tjerë për shkak kartonësh. Humb Flamurtarin Uinful Kobina, pasi ndëshkohet me karton të kuq.

Do të mungojnë me Flamurtarin, sepse morën kartonin e katërt të verdhë Jurgen Çelhaka dhe Majkëll Ngo, të cilët plotësojnë numrin që i pezullon për sfidën e ardhshme.

Në skuadër kthehet Tefik Osmani i dëmtuar dhe Elton Kale. Njëri i dëmtuar dhe tjetri i pezulluar.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com