“Fitorja në Laç na rrit motivimin”, Broja karikon Partizanin para 2 sfidave vendimtare

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 20, 2020 | 21:14


“Fitorja në Laç na rrit motivimin”, Broja karikon Partizanin para 2 sfidave vendimtare

Mesfushori i Partizanit, Ron Broja ka karikuar skuadrën e tij pak para ndeshjes me Bylisin, duke thënë se një fitore në qytetin e Ballshit dhe një triumf në derbi kundër Tiranës nënkupton rifutje në garën për titull.

broja

23 vjeçari ka vlerësuar maksimalisht dhe fitoren kundër Laçit, e 3-ta radhazi në kampionat, duke shtuar se ajo shërben si motivim ekstra për ta.

“Fitorja ndaj Laçit na rrit edhe  më shumë motivimin. Bylis? Po punojmë dhe synimi është të marrim fitoren dhe të kemi vazhdimësinë.

“Tirana? Nëse e shikojmë tabelën janë ndeshje të rëndësishme dhe jemi afër pikë me ta dhe çdo fitore na afron. Do jenë vendimtare dhe nëse marrim pikë të plota do jemi më afër rikonfirmimit si kampion që është edhe synimi jonë nga fillimi i kampionatit”, u shpreh Broja.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com