Fitorja në derbi i “djeg” Sarrit, trajneri i Juventusit humb dy titullarët për ndeshjen me Milanin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 4, 2020 | 23:38


Fitorja në derbi i “djeg” Sarrit, trajneri i Juventusit humb dy titullarët për ndeshjen me Milanin

Juventusi duhet të mendojë për sfidën e javës së ardhshme kundër Milanit. Fitorja 4-1 me Fiorentinën u kushtoi bardhezinjve mungesat e dy lojtarëve të rëndësishëm të skuadrës: Paulo Dibalës dhe Matij De Ligt.
EU6z2cWXkAAlu-z
Argjentinasi dhe holandezi u ndëshkuan me kartona të verdhë në fitoren 4-1 në derbi kundër Torinos. Për shkak se kanë plotësuar numrin e kartonave të verdhë, sulmuesi dhe qendërmbrojtësi nuk do të jenë në dispozicion të martën për supersfidën në “San Siro” kundër Milanit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com