Firmosi kontratën e jetës me Napolin, zbulohet sa milionë euro do të fitojë Rrahmani

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 17, 2020 | 23:31

FB Kosova & Rajoni LAJMI KRYESOR Seria A Të fundit

Firmosi kontratën e jetës me Napolin, zbulohet sa milionë euro do të fitojë Rrahmani

Ish-mbrojtësi i Partizanit, Amir Rrahmani, firmosi ditën e sotme kontratën e jetës. Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, finalizoi me sukses transferimin e tij te skuadra e Napolit, teksa ditën e sotme kaloi me sukses testet mjekësore duke nënshkruar për 5 vitet e ardhshme.

rrahmani-600x360

Rrahmani do të jetë nën urdhrat e trajnerit Gatuzo, duke filluar nga vera e këtij viti, pasi palët kanë rënë dakord që shqiptari ta përfundojë sezonit te Verona.

Ditën e sotme janë bërë të ditura edhe shifrat e këtij transferimi. Klubi veronez do të përfitojë 14 milionë euro nga shitja e futbollistit ndërsa 1.5 milionë euro do të kalojnë në formë bonusesh, në rast se Rrahmani arrin të luaj në Champions me fanellën e Napolit.

Ndërkohë për sa i përket futbollistit, ai do të përfitojë një rrogë bazë prej 1.8 milionë euro në sezon, e shumëzuar për 5 vite kontratë, shkon 9 milionë euro.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com