Finalet e moshave, zbulohen çiftet për U-17 dhe U-19

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 13, 2019 | 11:43


Finalet e moshave, zbulohen çiftet për U-17 dhe U-19

Është hedhur pak minuta më parë në ambientet e FSHF-së shorti për fazën play-off të kampionatit U-17 dhe U-19 të Kategorisë Superiore.

Flamurtari u19

Për U-17 në gjysmëfinale do të luajnë Tirana-Teuta dhe Shënkolli-Flamurtari. Nga këto 2 takime do të përcaktohet edhe finalja, e cila do të shpallë edhe ekipin kampion për U-17 këtë sezon.

Tirana u17

Ndërsa shorti për U-19 ka rezervuar këto çifte. Shkëndija e Tiranës – Besa dhe Vllaznia – Flamurtari. Të gjitha ndeshjet do të luhen ditën e shtunë në kompleksin e Kamzës në orën 10 dhe 12.

erald-shera

Kategoria Superiore U-17

Tirana v Teuta ora 10:00
Shënkolli v Flamurtari ora 12:00

Kategoria Superiore U-19

Shkëndija TR v Besa ora 10:00
Vllaznia v Flamurtari ora 12:00

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com