FIFA bën publike kalendarin e kompeticionit të njohur, mësoni përballjet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 20, 2021 | 20:49


FIFA bën publike kalendarin e kompeticionit të njohur, mësoni përballjet

Mungon vetëm “mbretëresha” e Amerikës së Jugut në kompeticionin e Kupës Libertadores midis Palmeirasit dhe Santosit për të vendosur se cila nga këto dy skuadra do mund të shkojë në Botërorin e Klubeve.

BOTERORI I KLU8EVE 2

Sot në Zyrih u shpall kalendari për kompeticionin e Botërorit për Klube që do të mbahet nga data 4 deri në datën 11 shkurt, në shtetin ku do të zhvillohet Botërori i vitit 2022, në Katar.

Në këtë kompeticion nuk do të marrë pjesë skuadra e Okland Sitit, pasi shteti i Zelandës së Re ka vendosur një karantinë totale.

BOTERORI I KLU8EVE

KALENDARI I BOTËRORIT PËT KLUBE –

4 Shkurt – (Çerekfinale): Tigres (Meksikë)-Ulsan Hyundai (Kore e Jugut); Al-Duhail (Katar)-Al-Ahli (Egjipt)

7 Shkurt – (Gjysmëfinale): Fituesja e Kupës Libertadores – Fituesja Tigres (Meksikë)/Ulsan Hyundai (Kore e Jugut)

8 Shkurt – (Gjysmëfinale): Bajern Mynih (Gjermani)-Fituesja Al-Duhail (Katar)/Al-Ahli (Egjipt)

11 Shkurt – (Finale):

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/