Ferit Keta nuk njeh disfatë, siguron fitoren e 11-të ndaj boksierit turk

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 8, 2018 | 20:25

Ferit Keta nuk njeh disfatë, siguron fitoren e 11-të ndaj boksierit turk

Boksieri shqiptar, Ferit Keta ka fituar duelin ndaj turkut Fatih Mehmet Karkus në përballjen e zhvilluar në Dibër të Madhe të Maqedonisë. Për Feritin kjo ishte fitorja e 11-të dhe ai nuk njeh asnjë disfatë në boksin profesionist duke qenë i përsosur.

ferit keta

Raundi i pestë rezultoi deçiziv për 29-vjeçarin shqiptar i cili falë grushteve të fortë, detyroi kundërshtarin turk, t’i hapë udhë fitores.  Pesë raunde kanë mjaftuar që Ferit Keta të shpallej fitues ndaj boksierit turk.

www.minuta90.com