Fenomenal me pritjet e tij, Donaruma pas barazimit me Ukrainën: Më në fund u rikthyem…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 21, 2023 | 14:30

Fenomenal me pritjet e tij, Donaruma pas barazimit me Ukrainën: Më në fund u rikthyem…

Xhanluixhi Donaruma ishte fenomenal ndaj Ukrainës, me pritje e tij decizive dhe në frenimin e fundit të topit, portieri i Italisë u duk gati në lot, pasi pritja e gjatë që nga suksesi në “Euro 2020”, ku në mes qëndronte mospjesëmarrja në Botërorin e Katarit, ishte një barrë shumë e rëndë, që nga mbrëmë është zbutur disi.

donaruma

“Më në fund ia dolëm! Më në fund u rikthyem dhe jemi shumë të lumtur për këtë.

Pavarësisht të gjitha vështirësive që kishim, ia dolëm edhe falë ndihmës së tifozëve tanë që të kalonim një sfidë shumë të vështirë dhe ky kualifikim është një emocion po aq i madh sa edhe fitorja e Europiani. Tani meritojmë të gjithë të festojmë dhe të rigjejmë krenarinë që na mungonte”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"