Fenerbahçe bën goditje të bujshme, ish-sulmuesi i Juventusit zëvendëson Muriqin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 15, 2020 | 18:06


Fenerbahçe bën goditje të bujshme, ish-sulmuesi i Juventusit zëvendëson Muriqin

Mario Mandzukiç nuk do të rikthehet në Itali, por do të luajë me Fenerbahçen. Futbollisti veteran kroat është bindur nga ish-kapiteni i Turqisë dhe Fenerbahçes Emre Belozoglu.
mario-mandzukic-juventus-2018-19_19xr96tekkwvl1qlqvbpmxz0ao
Ish-sulmuesi i Juventusit preferohej nga Interi, Milani dhe Fiorentina, por duket se oferta e Fenerbahçes ka bindur nënkampionin e botës të vazhdojë karrierën në Turqi.

Mandzukiç luajti për herë të fundit në Katar me Al-Duhail.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com