Fati i keq i dëmtimeve, Memushaj në dyshim për Beneventon

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 6, 2018 | 15:53

Fati i keq i dëmtimeve, Memushaj në dyshim për Beneventon

Në merkaton e dimrit ishte një ndër emrat më të lakuar, ndërsa pas përfundimit të saj, Memushaj nuk ka kaluar situatë shumë pozitive. Kjo, për shkak se mesfushori kuqezi, jo vetëm që nuk ka marrë mjaftueshëm minuta me Beneventon, por edhe së fundmi është ndjekur nga fati i keq i dëmtimeve.

memushaj

Periudha e Kombëtares për të ishte pushim, për shkak se nuk ishte pjesë e kuqezinjve prej pezullimit me të kuq ndaj Turqisë, por në përfundim të javës së Kombëtareve, ai pësoi dëmtim.

Kjo bëri që dy ndeshjet pasardhëse t’i humbiste. Sipas mediave pranë skuadrës italiane, shqiptari është ende në dyshim dhe nuk dihet se kur do të jetë i gatshëm për trajnerin.

www.minuta90.com