Fasone zbulon prapaskenat: U përpoqa ta sjell Ançelotin te Milani, por ai kishe edhe…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 19, 2019 | 20:34


Fasone zbulon prapaskenat: U përpoqa ta sjell Ançelotin te Milani, por ai kishe edhe…

Marko Fasone, i cili para dy sezonesh ishte drejtori i përgjithshëm te Milani, gajtë kohës kur në pronësinë e këtyre të fundit ishin kinezët, ka zbuluar se dëshironte të afronte te kuqezinjtë si trajner Ançeltoin.fasone

Në një intervistë të dhënë së fundmi, Fasone është shprehur se ai kishte folur me teknikun italian, gjatë kohës kur ky i fundit drejtonte Bajernin.

Megjithatë nuk u arrit një marrëveshje, për shkak se Ançeloti ishte nën kontratë me bavarezët. “Është e vërtetë që unë kontaktova me Ançelotit për t’i besuar atij stolin e Milanit.

Por, ai kishte edhe një vit kontratë me Bajernin dhe nuk mund ta mernim. Unë e dija që do të kthehej  në Itali, dhe për këtë isha i sigurt.”, u shpreh Fasone.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com