Falet Mançester Siti, zyrtari i lartë i futbollit sulmon KAS-in: Nuk ka standarte

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 13, 2020 | 14:28


Falet Mançester Siti, zyrtari i lartë i futbollit sulmon KAS-in: Nuk ka standarte

Presidenti i kampionatit spanjoll (La Liga) Havier Tebas është indinjuar me vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, e cila hoqi dënimin dy vjeçar të UEFA-s për Mançester Sitin duke e lejuar të vazhdojë të luajë në kompeticionit të futbollit europian.
javier-tebas-la-liga-president_3nf5nq66kpw51f5o95c0z3319
Zyrtari i lartë i futbollit iberik e konsideroi KAS-in si “organ pa standarte”.

The Court of Arbitration for Sport (CAS) in Lausanne, Switzerland, Monday, November 21, 2011. The International Cycling Union (UCI) and World Anti-Doping Agency (WADA) filed appeals at the Court of Arbitration for Sport (CAS) against the decision of the Spanish Cycling Federation (RFEC) exonerating Alberto Contador 2010 Tour de France victory from any sanction following an adverse analytical finding for the substance clenbuterol. (KEYSTONE/Dominic Favre)

The Court of Arbitration for Sport (CAS) in Lausanne, Switzerland, Monday, November 21, 2011. The International Cycling Union (UCI) and World Anti-Doping Agency (WADA) filed appeals at the Court of Arbitration for Sport (CAS) against the decision of the Spanish Cycling Federation (RFEC) exonerating Alberto Contador 2010 Tour de France victory from any sanction following an adverse analytical finding for the substance clenbuterol. (KEYSTONE/Dominic Favre)

“Duhet të rishikojmë standartet e KAS-it, nëse me të vërtetë është organi i përshtatshëm për të apeluar vendimet e ndryshme të futbollit. Zvicra ka një histori të madhe me arbitrazhin, por KAS-i nuk është në standartet e duhura”, bëru me dije Tebas.

Ai ka qenë një kritik i madh i modelit të financimit të klubeve të Mançester Sitit dhe PSG-së nga sheikë të fuqishëm nga Lindja e Mesme duke pretenduar se në këtë mënyrë dëmtohet dhe konkurenca financiare e futbollit.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com