FAKT/ Nuk ndodhte prej 11 vitesh, Interi thyen një tjetër tabu sonte kundër Juventusit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 17, 2021 | 23:06


FAKT/ Nuk ndodhte prej 11 vitesh, Interi thyen një tjetër tabu sonte kundër Juventusit

Interi theu ndaj Juventusit një tjetër tabu me triumfin e sotëm 2-0 ndaj kampionëve në fuqi të Italisë. Me triumfin e sotëm në “San Siro”, zikaltërit ia dalin pas 11 vitesh të mposhtin “Zonjën e Vjetër” pa pësuar gol.
INTER JUVE 20109
Hera e fundit ka ndodhur në 16 prill 2010 kur Interi i “Tripletës” mposhti në “San Siro” Juventusin me golat e Daglas Maikonit dhe Samuel Etosë. Sot, Interi ia doli gjithashtu pas 5 vitesh të mundte Juventusin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/