FAKT/ Haland “trondit” futbollin, rekord shpejtësie në ndeshjen e fundit (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 23, 2020 | 20:07


FAKT/ Haland “trondit” futbollin, rekord shpejtësie në ndeshjen e fundit (VIDEO)

Shpejtësia është një tjetër armë e fortë e sulmuesit të talentuar të Borusia Dortmundit Erling Haland.

Screenshot-2020-09-23-at-08.59.25
Futbollisti norvegjez shënoi një statistikë të frikshme në takimin kundër Borusia Mynshenglabahut (3-0) duke realizuar golin e tretë pasi përshktoi 90 metra për më pak se 10 sekonda përpara se të dërgonte lehtësisht topin në rrjetë.

Kjo shifër i ka mahnitur të specialistët dhe tifozët. Haland konsiderohet njëri prej sulmuesve me të ardhmen më premtuese në Europë.

Gjatë sezonit të kaluar ai realizoi plot 44 gola me Salzburgun dhe Borusia Dortmundin.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com