Fabregas vazhdon të jetë “ëndrra” e Milanit, Leonardo po punon që ta sjellë…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 8, 2018 | 13:50

Fabregas vazhdon të jetë “ëndrra” e Milanit, Leonardo po punon që ta sjellë…

Duket se Fabregas është një ëndërr ende e parealizuar për skuadrën e Milanit. Edhe pse drejtuesit e kuqezinjve janë ndërruar përsëri dëshira për të sjellë në “San Siro”, mesfushroi Sesk Fabregas është shumë e madhe.

fabregas

Lojtari ka edhe këtë sezon kontratë me londinezët e Çelsit dhe në fund mund të vijë me parametra zero, por Leonardo duket se është i paduruar dhe kërkon që ta sjellë lojtarin që në merkaton e janarit në Milano. Braziliani me marrëdhëniet e mira që ka me drejtuesit e Çelsit po tenton që ta përfundojë këtë tratativë me sukses kundrejt një shumë simbolike.

www.minuta90.com