EUROPA LIGË/ Shorti shtesë ofron sfida Champions-i! Barcelona kundër Ronaldos, goglat i rezervojnë fat Juventusit. Ja të gjitha duelet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 7, 2022 | 14:34

EUROPA LIGË/ Shorti shtesë ofron sfida Champions-i! Barcelona kundër Ronaldos, goglat i rezervojnë fat Juventusit. Ja të gjitha duelet

Është hedhur në orën 13:00, në Nion të Zvicrës, shorti i Europa Ligës, ku përfshin 8 skuadrat e ardhura nga Champions-i, mes të cilave Juventusin dhe Barcelonën dhe 8 skuadrat e kualifikuara si të dyta në fazën e grupeve të Ligës së Europës.

EUROPA LIGE SHORTI

Ky short shtesë ka ofruar përballje emocionuese ku Barcelona do të gjejë përballë Kristiano Ronaldon në një sfidë ndaj Mançester Junajtid.

Goglat i rezervuan fat Juventusit, teksa bardhezinjtë “peshkuan” ekipin francez të Nant.

Roma e Zhoze Murinjos dhe e Marash Kumbullës do të masë forcat ndaj Salzburgut.

SHORTI –

BARCELONA – MANÇESTER JUNAJTID

JUVENTUS – NANT

SPORTING LISBONË – MIDYTLAND

SHAKTAR DONJETSK – REN

AJAKS – UNION BERLIN

BAJER LEVERKUZEN – MONAKO

SEVILJA – PSV

SALZBURG – ROMA

314819211_1173873390194844_3735438047122862131_n

bandicam 2022-11-07 13-18-52-638

SKUADRAT DHE VERDIKTET E EUROPA LIGËS –

bandicam 2022-11-07 13-10-34-516

bandicam 2022-11-07 13-10-49-958

EUR (1)

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL