Europa League/ Ngec Milani dhe Arsenali, një shqiptar i shënon Olimpiakosit. Mësoni të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 8, 2018 | 23:30

Europa League/ Ngec Milani dhe Arsenali, një shqiptar i shënon Olimpiakosit. Mësoni të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën sot 24 takimet e vlefshme për raundin e  katërt të grupeve në Ligën e Europës. E gjithë vëmendja ishte padyshim te skuadrat e mëdha si Milani, Arsenali, Çelsi apo dhe Lacio që janë dhe pretendentet kryesore për ta fituar trofeun e dytë më të rëndësishme për klube pas Ligës së Kampionëve.

europa lige

 

Në sfidat e orës 18:55, Lacio, Çelsi dhe Sevija nuk falë duke triumfuar minimalisht. Rejnxhërsi i Eros Grezdës u mposht nga Spartaku i Moskës me përmbysje, teksa shqiptari u hodh në fushë në minutën e 82-të, por pa arritur të lerë gjurmë.

45891373_1806555809455230_1535430269786390528_o

Ndërkohë Milani nuk shkoi më shumë se brazimi 1-1 ndaj Betisit në Spanjë. Lo Celso shënoi i pari për vendasit, ndërkohë që Suso barazoi për kuqezinjtë. Barazim pa gola edhe për Arsenalin në sfidën ndaj Sportingut.

Suso Milan

Nuk mund të mungonin futbollistët shqiptar në këtë mbrëmje, teksa Daniel Sinani i Dudelanzhit shënoi golin e nderit në sfidën ndaj Olimpiakosit. Më poshtë mund të ndiqni të gjitha rezultatet e sfidave të sotme.

REZULTATET:

Arsenal – Sporting 0-0

Leverkusen – Zyrih 1-0

Jedvaj 60′

Betis – Milan 1-1

Lo Celso 12′ / Suso 62

Bordo – Zenit 1-0

Kamano 35′ 

Selltik – Lajpcig 2-1

Tiernei 11′, Edouard 79′ / Augustin 79′ 

D.Zagreb – Trnava 3-1

Gojak 22′ , Kadlec 36′ (autogol), Orsiç 80′  / Çanturishvili 63′ 

Ludogorets – AEK Larnaka 0-0

Olimpiakos – Dudelanzh 5-1

Torosidis 6′, Fortuunis 15′ , 36′, Kristodulopulos 26′ , Fetfatidis 71′ / Daniel Sinani 69′ 

Rosenborg – Salcburg 2-5

Minamino 6′ , 20′, 45′ , Gulbrandsen 37′ 

Slavia Pragë – Kopenhagen 0-0

Vorskla – Karabak 0-1

Abdullaiev 13′ (p)

Akhisar Spor – Sevilja 2-3

Manu 52′ / Nolito 12′, Muriel 39′  

Apollon – E. Frankfurt 2-3

Joviç 17′ , Haller 55′, Gacinoviç 

BATE – Çelsi 0-1

Zhirud 53′

D. Kiev – Rene 3-1

Verbiç 13′ 

Genk – Beshiktash 1-1

Kuarezma 16′ 

Krasnodar – St. Liege 2-1

Gonzalez 19′

Lacio – Marsejë 2-1

Parolo 45+1′, Korea 55′ / Thauvin 60′

Malmo – Sarpsborg 1-1

MOL Vidi – PAOK 1-0

Milanov 50′ 

Rapid Viena – Vijareal 0-0

Spartak – Rejnxhërs 4-3

Melgarejo 22′, Goldson 35′ (autogol), Adriano 58′, Hani 59′ / Eremenko 5′ (autogol) , Kandeias 27′, Midleton 42′

Astana-Jablonec   2-1                                                                                                                                                                Henrike 18’ Postnikov 88’/ Zainutdinov (autogol) 41’

Fenerbahçe – Anderleht  2-0                                                                                                                                                              Valbuena 71′, Frei 74′ 

 

www.minuta90.com