“Euro 2016″/ Si u pritën kampionët e Europës në Portugali (VIDEO+FOTO)

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 11, 2016 | 19:34

Euro 2016 Euro 2016 Lajme Lajme Flash Të fundit

“Euro 2016″/ Si u pritën kampionët e Europës në Portugali (VIDEO+FOTO)

Portugezët i pritën si heronj kampionët e ri të Europës. Ekipi i drejtuar nga Ferndando Santos triumfoi në finale ndaj Francës duke fituar Europianin e parë në historinë e tyre të futbollit.

Ronaldo dhe Santos

Ronaldo dhe Santos

Në momentin e mbërritjes së tyre në aeroportin e Lisbonës, ylli portugez Kristiano Ronaldo bashkë me trajnerin hapën dyert e avionit duke mbajtur trofeun në duar. Udhëtimi i tyre drejt kryeqytetit u shoqërua me tifozë të shumë të shumë që kishin dalë në rrugë për t’i përshëndetur.

362640C800000578-3684274-Portugal_are_celebrating_their_first_ever_major_title_after_year-a-124_1468241691034

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar foto të ndryshme se si festuan portugezët pas triumfit mbrëmjen e së dielës në “Stade de France”.

362A056B00000578-3684274-image-a-1_1468250957985 (1)

Ronaldo ka qenë në fokus të mediave të huaja, paçka se ai doli i dëmtuar në pjesën e parë të lojës dhe autori i golit që përcaktoi edhe rezultatin final, ishte Eder.

3627B2EE00000578-3684274-Ronaldo_and_his_Portugal_team_mates_were_understandably_in_high_-a-112_1468241690505

3629C5E100000578-3684274-image-a-143_1468244718738

3628DA0900000578-3684274-Ronaldo_left_led_the_way_as_he_and_the_rest_of_his_team_were_app-a-127_1468241691121

3628EC2F00000578-3684274-image-a-132_1468242049344

362A3D7B00000578-3684274-image-a-4_1468251034594

362A41F200000578-3684274-image-a-6_1468251093654

362A41FF00000578-3684274-image-a-10_1468251211578

362A319B00000578-3684274-image-a-3_1468250979688 (1)
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com