Është vetëm 19 vjeç, por refuzon të luajë për Barcelonën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 22, 2018 | 20:27

Është vetëm 19 vjeç, por refuzon të luajë për Barcelonën

Boka Xhuniors ka refuzuar një ofertë zyrtare nga skuadra e Barcelonës për Leonardo Balerdi Roza. Klubi argjentinas shprehet se vendimi nuk është marrë në kundërshtim me lojtarin, dhe shpjegon gjithashtu se nuk janë të gatshëm ta shesin talentin e ekipit të tyre.

1534949521_566420_1534949660_noticia_normal

Balerdi rosa është vetëm 19 vjeç dhe luan në qendër të mbrojtjes duke qenë një nga talentet më premtues të futbollit. Lojtari nuk ka debutuar ende me ekipin e parë në Argjentinë, por është trajnuar me urdhër të trajnerit Guilermo Barros Skeloto.

www.minuta90.com