Eriksen i lëviz skemat Kontes, ja si pritet të rreshtohet Interi pas ardhjes së danezit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 25, 2020 | 18:43

Bota FB LAJMI KRYESOR Seria A Të fundit

Eriksen i lëviz skemat Kontes, ja si pritet të rreshtohet Interi pas ardhjes së danezit

Me kalimin tashmë thuajse zyrtar të Kristian Eriksenit tek Interi (mungojnë vetëm vizitat mjekësore dhe firmat, që janë të programuara për javën e ardhshme), Antonio Konte mund të përgatitet edhe për një modifikim të lehtë të skemës 3-5-2, të cilës i qëndron besnik prej kohësh.

Eriksen

Jo diçka rrënjësore, por megjithatë parashikohen zhvendosje: ndoshta me një kalim te moduli i ngjashëm 3-4-1-2, me fantazistin danez pas krahëve të dy sulmuesve duke mbuluar hapësirën që është krijuar shpesh mes mesfushës dhe dyshes Lukaku-Lautaro (edhe pse vertikalizimet deri tani kanë rezultuar efikase).

eriksen

Një mënyrë më shumë për të bërë të paparashikueshme manovrën sulmuese zikaltër, e pasuruar nga krahët edhe me afrimet e Eshli Jangut dhe Viktor Mozesit. Te Totenhemi 27- vjeçari është aktivizuar shpesh në krah të “tredhëmbëshit”, duke kërkuar lëvizjen qendrore, megjithatë është më i përshtatshëm mes linjave, pasi di të ndërtojë dhe të shënojë me topin në këmbë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com