“Ëndërroj titullin me Dortmundin”, flet Rojs: Ja cilin më kujton Halandi

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 11, 2020 | 14:37

Bota Bundesliga FB Të fundit

“Ëndërroj titullin me Dortmundin”, flet Rojs: Ja cilin më kujton Halandi

Kapiteni i Borusias së Dortmundit, Marko Rojs, është shprehur për “Sky Sport” se ëndërron të fitojë kampionatin me verdhezinjtë.erling-haaland-marco-reus-borussia-dortmund-bvb

Edhe pse skuadra e tij ndodhet në vendin e katërt në renditjen e Bundesligës, shanset për t’u shpallur kampion në fund janë reale. “Titulli është në syrin tim një sukses i veçantë. Tifozët në Dortmund kanë shumë vite pa fituar dhe mendoj që ka ardhur koha t’ua falim atyre këtë kënaqësi.

Është një ëndërr që shpresoj ta realizoj. Haland? Ka shumë potencial, më kujton Levandovskin kur ishte te Dortmundi”, tha Rojs.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com