Ende pjesë e skuadrës, Sane i merr numrin mesfushorit të Bajern Mynihut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 3, 2020 | 23:40


Ende pjesë e skuadrës, Sane i merr numrin mesfushorit të Bajern Mynihut

Edhe pse ende nuk është larguar  nga Bajern Mynih, drejtuesit kanë vendosur që numrin 10 që mban Kutinjo t’ia japin afrimit më të ri Leroi Sanes. Kampionët e Gjermanisë zyrtarizuan ditët e fundit transferimin e Sanes nga Mançester Siti për 49 milionë euro.

kutinjo bajern

Sane do mbajë numrin 10 në fanellë duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Kutinjo është ende pjesë e Bajernit por duket se jo për shumë gjatë, duke u nisur edhe nga veprimi i drejtuesve bavarezë që ja dhanë numrin 10 Sanes.

Bajern Mynih lajmëroi në rrjetet sociale se Sane do mbajë mbi shpinë numrin 10 për sezonin tjetër.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com