EMRI/ Arrestohet ish-kampioni i boksit, kush është “i forti” i Shkodrës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 6, 2018 | 11:56

EMRI/ Arrestohet ish-kampioni i boksit, kush është “i forti” i Shkodrës

Policia e Shkodrës në një aksion gjatë natës ka arrestuar sot 4 persona, si të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

“Veprimtaria hetimore disa mujore e Policise se Shtetit e zhvilluar ne kete kuader ka konsistuar ne pergjimin, ndjekjen dhe gjurmimin e ketyre elementeve kriminal si dhe mbledhjen e te dhenave ne rruge operative me qellim evidentimin sa me te plote dhe sa me te qarte te veprimtarise kriminale te personave te dyshuar per kryerjen e kesaj veprimtarie”, deklaroi sot Policia.

Asmer-Bilali

Një prej të arrestuarve është  Astmer Bilali, 29 vjeç, lindur e banues në Shkodër. Por Bilali ka qenë dhe një ish-kampion boksi.

Nw vitin 2012 Astmer Bilali ishte boksieri i vetëm nga katër kuqezinjtë që mundi të kualifikohej një tur në turneun kualifikues të Lojërave Olimpike “Londër 2012”.

Por, humbja që pësoi në raundin e 1/8-ve me boksierin rumun Ionut George i dha fund edhe ëndrrës kuqezi për t’u përfaqësuar për herë të parë në historinë e saj me sportistë në një eveniment si Lojërat Olimpike.

www.minuta90.com