Empoli regjistroi fitoren e parë me Berishën dhe Shpendin titullarë, shikoni notat dhe statistikat e futbollistëve shqiptarë  

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 27, 2023 | 23:07

Empoli regjistroi fitoren e parë me Berishën dhe Shpendin titullarë, shikoni notat dhe statistikat e futbollistëve shqiptarë  

Empoli e bëri “sefte” këtë sezon në Serinë A, duke triumfuar me rezultatin 1-0 ndaj Salernitanës, në duelin ku titullarë u aktivizuan 2 futbollistët shqiptarë, Etrit Berisha dhe Stiven Shpendi, të cilët bënë paraqitje dinjitoze.

empoli festa

Berisha mbajti portën e paprekur, ndërkohë që Shpendi ishte shumë energjik në fushë, madje në minutën e 58-të, gjeti rrugën e rrjetës, por goli i tij u anulua për pozicion jashtë loje.  

Në fund të kësaj përballje Etrit Berisha u vlerësua me notën 7 nga faqja e specializuar e statistikave “Sofa Score”, ndërkohë që Stiven Shpendi mori notën 6.8.  

Berisha1

Shpendi1

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"