EKSKLUZIVE/ Zbulohet trajneri i ri, ish-lojtari i Juventusit merr drejtimin e Dinamos

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 19, 2019 | 22:45

Dinamo FB Kategoria e pare LAJMI KRYESOR Të fundit

EKSKLUZIVE/ Zbulohet trajneri i ri, ish-lojtari i Juventusit merr drejtimin e Dinamos

Mauro Manzoni u largua ditën e sotme nga drejtimi i Dinamos, me trajnerin që ndërpreu aventurën me blutë për arsye familjare.

kamarata del piero

(Kamarata dhe Del Piero)

Klubi kryeqytetas gjithsesi, ka gjetur menjëherë teknikun e ri. “Panorama Sport” mëson në mënyrë ekskluzive se Fabricio Kamarata do të jetë trajneri i ri i klubit blu.

kamarata

Kamarata ka qenë ish-futbollist,. Sulmuesi e ka nisur me të rinjtë e Juventusit, ndërsa me klubin e parë nuk ka arritur të luajë. Si lojtar, ai ka qenë pjesë e ekipeve si Verona, Torino, Peskara apo Parma e Kaljari.

Ndërkohë, si trajner ka qenë edhe zv/trajner i të rinjve të Peskarës, tre vite më parë, ndërsa ka trajnuar edhe ekipin U-17 të Terek Groznit.

412

Skerdilaid Sulozeqi
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com