EKSKLUZIVE/ Sherr masiv në tribuna, nuk mungojnë incidentet në ndeshjen e “Play-Out”-it (FOTO+VIDEO)

Postuar: Maj 16, 2022 | 20:45

Delvina rikthehet në Kategorinë e Dytë pas një sezoni mungesë. Të besuarat e Arjan Gugës mundën me shifrat 1-3 në stadiumin “Roza Haxhiu” të Lushnjës ekipin e Gramozit.

280110981_5051262118262580_7287104352580090910_n (1)

Kolonjarët që në vitin 2010 luanin me “Galaktikët” e Realit të Madridit, nuk e shmangën dot dramën. Pas 12 vitesh në të Dytën, tashmë do të militojnë në Kategorinë e Tretë.

NDESHJA – Delvinjotët e nisën me vrull lojën. Fituan terren dhe qarkulluan dendur topin, derisa në të 8-ën minutë gjetën edhe avantazhin me atë gol të Santi Cullit.

279667836_385951540147011_1278269584148272417_n (1)

Ai devijoi saktësisht me kokë një top të krosuar nga goditja e këndit. Kolonjarëve iu anulua një gol në minutën e 14-të. Gabriel de Souza goditi traversën.

Topin e rikthyer Aliko e dërgoi në rrjetë, por goli u cilësua i pavlefshëm për pozicion jashtë loje. Me avantazhin e delvinjotëve, skuadrat shkuan në pushim.

280529409_695882211699166_8876195250043689428_n (1)

Në minutën e 72-të të pjesës së dytë Gramozi arriti të barazonte, falë një goditjeje të saktë në hyrje të zonës të Albion Mydinit.

Por, vetëm 5 minuta më vonë Delvina rimerr avantazhin me anë të Andi Gjeçit. Gramozi hidhet i tëri në sulm, gjë që i kushton shumë. Në një kundërpresing, Keli Musta vihet përballë portierit Kamberi dhe shënjestron saktë duke shënuar golin e tretë. Mbyllet 3-1 për Delvinën.

280749796_682298906212512_2203428453275376717_n (1)

INCIDENTET – Pak çaste pasi Gramozi barazoi përkohësisht rezultatin me anë të Mydinit, në tribunat e spektatorëve shpërtheu një zënkë masive midis tifozëve. Menjëherë kanë ndërhyrë forcat e rendit dhe në pak minuta është vendosur qetësia.