EKSKLUZIVE/ Plas te Skënderbeu, skuadra bojkoton stërvitjen prej …

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 10, 2019 | 18:57


EKSKLUZIVE/ Plas te Skënderbeu, skuadra bojkoton stërvitjen prej …

Plas te Skënderbeu, ekipi nuk del në stërvitje si shenjë revolte për rrogat e pamarra. Në fakt, kishte prej ditësh që në klubin korçar “ziente”, por lojtarët prisnin reagimin e presidentit Ardjan Takaj dhe nuk kërkonin që të jepnin lajmin për ultimatumin që kishin vënë sa i përket rrogave.

skenderbeu

Mirëpo, mesa duket durimi e ka një kufi dhe pak minuta më parë, “Panorama Sport” ka zbuluar ekskluzivisht se lojtarët i kanë komunikuar trajnerit Ilir Daja, se nuk duan të dalin në stërvitje, pasi klubi nuk i ka paguar.

Takaj sk

Daja është munduar t’i qetësojë, por futbollistët kanë qenë të vendosur për të mos dalë në fushë. Tashmë pritet reagimi i presidentit Takaj. Kriza financiare nuk ka përfshirë vetëm Skënderbeun, pasi shumica e klubeve rezulton të kenë problem me likuidimin e lojtarëve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com