EKSKLUZIVE / Luftëtari godet në merkato, merr ish-lojtarin e Flamurtarit

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 10, 2018 | 0:48

EKSKLUZIVE / Luftëtari godet në merkato, merr ish-lojtarin e Flamurtarit

Balsa Radoviç është afrimi më i fundit i Luftëtarit. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se lojtari ka mbërritur sot (të enjten) në qytetin e gurtë dhe menjëherë ka dalë në stërvitje, por veçmas grupit.

radovic

Klubi nuk ka dashur të japë sqarime, por gazeta mëson se bëhet fjalë për ish-mesfushorin e krahut që ka luajtur me Flamurtarin në sezonin 2016-2017. Pritet që gjatë së premtes malazezi të zyrtarizojë kontratën me presidentin Grigor Tavo, duke u konfirmuar si afrimi më i fundit.

Ndërkohë, në vazhdën e kontratave me lojtarët e rinj, gjirokastritët firmosën edhe me Elian Çelaj, fantazistin që ka dalë nga akademia e Partizanit.

Mbrojtesi

Skeda: 

Balsa Radoviç

Datëlindja: 04.01.1991

Vendlindja: Podgoricë (Mal i Zi)

Pozicioni: Mesfushor-sulmues

Gjatësia: 1.73 metra

Karriera:

Interblok (2009-2010)

Lovcen (2010-2014)

Episkopi (2014-2015)

Lovcen (2015-2016)

Flamurtari (2016-2017)

Kom Podgorica (2017-2018);

Ndeshje në Kategorinë

Superiore: 13 (1 gol);


www.minuta90.com