Ekskluzive/ Kukësi firmos me një mesfushor francez

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 14:35

Ekskluzive/ Kukësi firmos me një mesfushor francez

Kukësi fuqizon mesfushën me një algjerian me pasaportë franceze. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se 26-vjeçari Chafik Tigroudja ka firmosur me klubin verilindor dhe sot del në stërvitje.

Tigroudja-446x335

 

Bëhet fjalë për një mesfushor qëndre me tipare ofensive, që mund të luajë edhe si sulmues i dytë. Lojtari i lindur në Lilë luan me këmbën e majtë. Së fundmi ka qenë pjesë e kampionatit qipriot te Alki, ndërsa në të kaluarën ka luajtur edhe te Niort në Francë.

Skerdilaid Sulozeqi

TIGROUDJA-481x335 (1)

algj

agjeri

www.minuta90.com