E mbylli me Prishtinën, Teuta rikthen në Durrës ish-kapitenin e Tiranës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 15, 2022 | 14:35


E mbylli me Prishtinën, Teuta rikthen në Durrës ish-kapitenin e Tiranës

Teuta humbi pjesë të rëndësishme në mesfushë pas mbylljes së sezonit dhe po përpiqet të marrë të tjerë lojtarë që të mbulojnë hapësirat e lëna nga emra si Aleksi apo Akuah.

karabeci

“Panorama Sport” mëson se durrsakët kanë arritur marrëveshjen për të kthyer në Durrës Erando Karabecin, i cili ishte pjesë e bluve para një sezoni.

Ish-kapiteni i Tiranës luajti me Prishtinën në sezonin e kaluar, duke qenë titullar fiks.

Pasi zgjidhi kontratën me Prishtinën, ai menjëherë ka arritur akordin me Teutën.

Ditën e sotme Karabeci do të zhvillojë stërvitjen e parë.

Mesfushori e ka nisur me Partizanin, por pjesën dërrmuese të karrierës e ka kaluar te Tirana, me të cilën fitoi edhe titullin kampion në vitin 2020, para se të largohej.

PANORAMASPORT.AL