EKSKLUZIVE/ Dinamo gjen zgjidhje, klubi është zyrtarisht i italianëve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 26, 2020 | 0:23


EKSKLUZIVE/ Dinamo gjen zgjidhje, klubi është zyrtarisht i italianëve

Tashmë edhe zyrtarisht Dinamo kalon në duart e italianëve, me president Marko Pontrelin.dinamoooo

Siç e kishte paralajmëruar edhe “Panorama Sport”, ditën e sotme kishte një takim mes drejtuesve të vjetër të klubit dhe atyre italian. Pas bisedimeve është arritur marrëveshja që pronësia e klubit të kalojë tek italianët, me në krye Marko Pontrelin.

Lajmi është konfirmuar për “Panorama Sport” nga vetë drejtuesi i klubit Ermal Barushi. Tashmë që pronësia e klubit kryeqytetas kaloi tek italianët, me shumë mundësi do të vazhdojë që në drejtimin e skuadrës të jetë Fabricio Kamarata.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com