EKSKLUZIVE/ Derbi Apolonia-Lushnja ndryshon destinacion, në vend të Fierit do luhet në qytetin e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 16, 2019 | 17:05


EKSKLUZIVE/ Derbi Apolonia-Lushnja ndryshon destinacion, në vend të Fierit do luhet në qytetin e…

Këtë fundjavë, shorti i Kategorisë së Parë ka rezervuar derbin e skuadrave myzeqare mes Apolonisë dhe Lushnjës.

Fier

Të dyja ekipet shihen si pretendente në grupin B, dhe takimi si gjithmonë premton shumë interes. “Panorama Sport”, ka mësuar se takimi i cili duhej të luhej në Fier, është zhvendosur për në Ballsh.

Klubi i Apolonisë nuk e ka akoma gati stadiumit, ndërsa tek fusha e akademisë aty pranë, që është e miratuar nga FSHF-ja, nuk ka vend për tifozët, të cilët mendohet të jenë të shumtë në këtë takim.

stadiumi adush muca

Me mirëkuptimin e të dy klubeve, takimi është vendosur që të luhet në stadiumin “Adush Muça” të qytetit të Ballshit, duke parë edhe se Bylisi e luan në transfertë, takimin e kësaj jave në Superiore.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com