EKSKLUZIVE/ Bylisi bën goditjen e parë në merkato, firmos me talentin e Pogradecit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 30, 2022 | 14:01


EKSKLUZIVE/ Bylisi bën goditjen e parë në merkato, firmos me talentin e Pogradecit

Bylisi bën goditjen e parë në merkaton e verës.

Pengu6

Në pritje për të afruar disa të huaj, klubi ballshiot ka “peshkuar” në Pogradec një talent.

“Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se mesfushori 19-vjeçar, Arbri Pengu, është afrimi i parë për Bylisin, teksa klubi pritet ta zyrtarizojë në ditët në vijim.

Lojtari që është edhe pjesë e Kombëtares U-19 ka firmosur për ballshiotët, ndërsa vjen pas 15 ndeshjeve të luajtura në kampionatin e fundit me Pogradecin në Kategorinë e Parë.

Pengu ka qenë për një periudhë të shkurtër edhe në Portugali te klubi Leiksos. Ai luan si mesfushor qëndre dhe premton shumë për të ardhmen.

SKEDA E LOJTARIT –

1

2

LLAZI SARO – PANORAMASPORT.AL