EKSKLUZIVE/ “Bomba” e radhës, FIFA zhyt klubin e Flamurtarit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 14, 2020 | 0:36


EKSKLUZIVE/ “Bomba” e radhës, FIFA zhyt klubin e Flamurtarit

Nuk është vetëm Luftëtari. FIFA ka njoftuar sot për “bombën” e radhës. Klubi i Flamurtarit është dënuar me tre sesione merkatoje për mosrregjistrim lojtarësh. 

Flamurtari-tifozet

Vendimi është marrë që në 4 shtator të vitit 2019 për shkak të problemeve të trashgëuara vit pas viti me borxhet e pashlyera ndaj futbollistëve.

goal_fifa-cropped_m0s1b2vashu91n8dm61p8hsku

Lajmi konfirmohet për “Panorama Sport” nga burime ekskluzive në FIFA. Gazeta ka mundur të sigurojë edhe një kopje të vendimit për klubin vlonjat. Tashmë Flamurtari nuk merr dot lojtarë për këtë muaj, merkaton e verës 2020, si dhe janarin 2021.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com