EKSKLUZIVE/ “Aksi” Korçë-Shkodër, ja arbitrat që do të vendosin drejtësi në ndeshjet e sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 27, 2021 | 14:40


EKSKLUZIVE/ “Aksi” Korçë-Shkodër, ja arbitrat që do të vendosin drejtësi në ndeshjet e sotme

Sot do të zhvillohen dy ndeshje interesante dhe të luftuara në Kategorinë Superiore, Skënderbeu-Tirana në Korçë dhe në stadiumin “Loro Boriçi” Vllaznia-Laçi.

superiore

“Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht arbitrat që do të vendosin drejtësi në ndeshjet e sotme.

Në duelin Skënderbeu-Tirana, e cila do të zhvillohet në orën 16:45, arbitër kryesor do të jetë Kreshnik Cjapi, i mbështetur nga asistentët Ilir Tartaraj dhe Nuri Rrapaj.

Arbitër i katërt pritet të jetë Laver Alla. Në VAR do të jetë Juxhin Xhaja dhe në AVAR, Nertil Bregasi.

Në sfidën Vllaznia-Laçi, e cila do të luhet në orën 19:45, arbitër kryesor do të jetë Adrian Beqiraj, i mbështetur nga asistentët Dojando Myftari dhe Erind Burgu. Arbitër i katërt pritet të jetë Andi Koçi.

Në VAR do të jetë Kridens Meta ndërsa në AVAR, Denis Rexha.

ARBITRAT E NDESHJEVE TË SOTME NË KATEGORINË SUPERIORE –

SKËNDERBEU – TIRANA

Arbitër kryesor – Kreshnik Cjapi (Fier)

Asistent i parë – Ilir Tartaraj (Fier)

Asistent i dytë – Nuri Rrapaj (Patos)

Arbitër i katërt – Laver Alla (Lushnje)

VAR – Juxhin Xhaja (Tiranë)

AVAR – Nertil Bregasi (Tiranë)

VLLAZNIA – LAÇI

Arbitër kryesor – Adrian Beqiraj (Tiranë)

Asistent i parë – Dojando Myftari (Tiranë)

Asistent i dytë – Erind Burgu (Fushë-Krujë)

Arbitër i katërt – Andi Koçi (Durrës)

VAR – Kridens Meta (Tiranë)

AVAR – Denis Rexha (Tiranë)

PANORAMASPORT.AL