EKSKLUZIVE/ “Aksi” Elbasan-Laç, zbulohen arbitrat që do të vendosin drejtësi sot në Superiore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 28, 2021 | 12:01


EKSKLUZIVE/ “Aksi” Elbasan-Laç, zbulohen arbitrat që do të vendosin drejtësi sot në Superiore

Sot, Kategoria Superiore do të zhvillojë dy ndeshjet e fundit të javës së 10-të. Në orën 13:45, do të luhen dy takime, në stadiumin e qytetit të Laçit, do të sfidohen Kukësi-Egnatia, ndërsa në stadiumin “Elbasan Arena”, Dinamo-Kastrioti.

superiore 1

“Panorama Sport” ka zbuluar ekskluzivisht arbitrat që do të vendosin drejtësi për këto dy ndeshje interesante.

Në sfidën Kukësi-Egnatia, arbitër kryesor do të jetë Indrit Myrtja, i mbështetur nga asistentët, Ridiger Çokaj dhe Devis Korreshi, teksa arbitër i katërt pritet të jetë Olti Cela. Në VAR do të jetë Eldorian Hamiti dhe në AVAR, Arbër Zalla.

Ndërsa në duelin Dinamo-Kastrioti, arbitër kryesor do të jetë Kridens Meta, i mbështetur nga asistentët Mario Shazivari dhe Feliks Kolleshi, teksa arbitër i katërt pritet të jetë Olsion Yzeiraj. NË VAR do të jetë Enea Jorgji dhe në AVAR, Dojando Myftari.

ARBITRAT E NDESHJEVE TË SOTME NË KATEGORINË SUPERIORE –

KUKËSI – EGNATIA – (LAÇ)

Arbitër kryesor – Indrit Myrtja (Shkodër)

Asistent i parë – Ridiger Çokaj (Lezhë)

Asistent i dytë – Devis Korreshi (Lushnje)

Arbitër i katërt – Olti Cela (Lushnje)

VAR – Eldorian Hamiti (Lezhë)

AVAR – Arbër Zalla (Tiranë)

DINAMO – KASTRIOTI – (ELBASAN)

Arbitër kryesor – Kridens Meta (Tiranë)

Asistent i parë – Mario Shazivari (Tiranë)

Asistent i dytë – Feliks Kolleshi (Tiranë)

Arbitër i katërt – Olsion Yzeiraj (Patos)

VAR – Enea Jorgji (Elbasan)

AVAR – Dojando Myftari (Tiranë)

PANORAMASPORT.AL