Ekipi më i mirë i sezonit, UEFA zbulon 18 futbollistët që shkëlqyen në Champions

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 28, 2018 | 9:38

Ekipi më i mirë i sezonit, UEFA zbulon 18 futbollistët që shkëlqyen në Champions

UEFA bëri publike ditën e djeshme, edhe lojtarët më të mirë të sezonit që sapo u mbyll. 18-çka e më të mirëve dominohej nga futbollistët e Realit, të cilët u shpallën kampion të Europës.

385471_TS_27-05-18_1667317214_

Nuk munguan as 2 lojtarët e Romës, portieri Alison dhe Edin Xheko. 8 lojtarë të Realit u zgjodhën si më të mirët e sezonit. Finalisti, Liverpuli ishte i përfaqësuar nga 3 futbollistë.

2561684_MEDIUMSQUARE

www.minuta90.com