Egnatia kërkon të blindojë portën, gati akordi me një gardian kosovar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 6, 2023 | 20:33

Egnatia kërkon të blindojë portën, gati akordi me një gardian kosovar

Përpara debutimit në Ligën e Konferencës, rrogozhinasit duan që të blindojnë edhe repartin e portës, aty ku këtë se zon Alen Sherri ka shkëlqyer.

11-1

Mirëpo, për të rritur konkurrencën, mësohet se klubi ponegocion për afrimin e portierit kosovar, Kenan Haxhihamza. 26-vjeçari nga Rahoveci vjenpas një kampionati fantastik nëSuperligën e Kosovës me klubin e Dukagjinit.

Në të kaluarën 26-vjeçari ka luajtur për Gjilanin dhe Ballkanin. Bisedimet me portierin mësohet se janë në rrugë të mbarëdhe në ditët në vijim pritet qëai të firmosë kontratën me Egnatian. Marrëveshja e tij meDukagjinin skadon me mbylljen e këtij sezoni.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"