VIDEO/ Egbo në ajër, shikoni çfarë i bëjnë trajnerit lojtarët e Tiranës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 29, 2020 | 23:26


VIDEO/ Egbo në ajër, shikoni çfarë i bëjnë trajnerit lojtarët e Tiranës

Tirana festoi sot zyrtarisht titullin e 25-të kampion në histori. Edhe pse pa praninë e tifozëve, klubi bardheblu u përpoq të krijonte një atmosferë elektrizuese në stadiumin “Air Albania”.

eGBO

Meritë për rikthimin te trofeu i kampionatit pas plot 11-vitesh ka padyshim edhe trajneri i skuadrës kryeqytetase, Emanuel Egbo, i cili arriti të menaxhonte mjaft mirë grupin e lojtarëve, duke e udhëhequr skuadrën drejt triumfin.

Egbo ka një raport tepër të ngrohtë me lojtarët, të cilët, gjatë festës së sotme, e kanë ngritur në ajër, duke imituar disi festimet që bëhen nëpër botë, nëpër liga të rëndësishme. Për më tepër shikoni videon e siguruar nga “Panorama Sport”:

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/